Налаштування програмного оточення

FacebooktwittertumblrFacebooktwittertumblr

У тих, хто тільки починає вивчати програмування, завжди дуже багато питань. Повірте – крок за кроком Ви почнете все більше і більше розбиратися в програмуванні. А поки просто наберіться терпіння і йдіть напряму до своєї мети.

Щоб навчитися писати програми мовою Java, Вам необхідно налаштувати програмне оточення. І тоді ми з Вами напишемо Вашу першу програму на Java.

Для цього необхідно завантажити та встановити на своєму комп'ютері:

 1. JDK
 2. IDE

JDK (Java Development Kit) – це комплект розробника додатків мовою Java. Щоб краще зрозуміти, з чого складається JDK, подивимося на картинку нижче.

jdk_vertex-academy_ukr

Як видно з картинки, JDK складається з:

 • компілятора javac
 • повного набору бібліотек Java
 • документації
 • прикладів
 • утиліт
 • JRE (Java Runtime Environment)

У свлю чергу, JRE складається з:

 • JVM (Java Virtual Machine)
 • мінімального набору бібліотек Java

Компілятор javac – саме за допомогою компілятора програми перетворюються з людиночитабельного виду коду на вид коду, який читається JVM (Java Virtual Machine). Принцип роботи компілятора ми показували в статті «Чому мова Java така популярна?»

Повний набір бібліотек Java – це протестований код, який програмісти використовують у своїх програмах. Більше про бібліотеки Java Ви можете дізнатися, прочитавши статтю "Що таке бібліотеки класів Java?"

JRE (Java Runtime Environment, українською "середовище виконання для Java") – це мінімальна реалізація віртуальної машини, яка необхідна для виконання Java-додатків без компілятора й інших засобів розробки. Тобто JRE достатньо для виконання Java-програм. А ось для розробки Java-програм JRE недостатньо.

IDE (Integrated Development Environment)  – це інтегроване середовище розробки. Одним словом, це інструмент, призначений для розробки ПО (програмного забезпечення).

3 найпопулярніші IDE:

 1. Eclipse
 2. JetBrains IntelliJ IDEA
 3. NetBeans

Причому перші дві – Eclipse і JetBrains IntelliJ IDEA – користуються найбільшою популярністю серед програмістів. І тут відразу варто сказати, що Java-програмісти зазвичай діляться на 2 "табори":

 1. Палкі прихильники Eclipse
 2. Палкі прихильники JetBrains IntelliJ IDEA

Одні доводять, що Eclipse – найкраще інтегроване середовище розробки, інші – що JetBrains IntelliJ IDEA. Це одна з улюблених тем для палких дискусій. А вже скільки статей з цього приводу написано з безліччю аргументів, що ж краще! З часом Ви теж зробите для себе вибір, до якого "табору" приєднатися... А поки що Вам просто треба встановити:

 • або Eclipse
 • або JetBrains IntelliJ IDEA

Eclipse – це безкоштовна IDE. Розроблене фірмою IBM (International Business Machines Corporation), написане на Java.

JetBrains IntelliJ IDEA – є безкоштовна і платна версії. Розроблене в січні 2001 року компанією JetBrains.
Ну що ж, саме час приступити до налаштування програмного оточення. Нижче Ви знайдете лінки з детальними інструкціями з налаштування програмного оточення. Просто вибирайте ОС (операційну систему), яка стоїть у Вас на комп'ютері, і вперед!

 

UBUNTU
WINDOWS

                       

 

FacebooktwittertumblrFacebooktwittertumblr

FacebooktwittertumblrFacebooktwittertumblr
Самоучители--узнать детальнее--