Історія створення Java

FacebooktwittertumblrFacebooktwittertumblr

Історія створення Java Vertex-Academy

Нижче наводимо коротку історію створення мови програмування Java в питаннях і відповідях.

Хто розробив мову Java?

Інженери компанії Sun Microsystems:

  • Патрік Ноутон (Patrick Naughton) – керівник групи інженерів
  • Джеймс Ґослінґ (James Gosling) – член Ради директорів і, як його ще іноді називають, різнобічний "комп'ютерний чарівник"
Чому вирішили створити?

Патрік Ноутон і Джеймс Ґослінґ працювали над проектом "Green", метою якого було розробити мову для програмування побутових електронних приладів. Яких це побутових приладів? Та найрізноманітніших. Наприклад, контролерів для перемикання каналів кабельного телебачення (cable TV switchboxes).

Побутові прилади:

  • споживають мало енергії (звідси і кодова назва проекту – "Green")
  • а також побутові електронні прилади мають невеликі мікросхеми пам'яті, і, відповідно, програми, написані під них, повинні бути невеликими. Окрім цього, було потрібно, щоб код, написаний одного разу, читався на будь-якій машині, а не писався під кожен прилад окремо. Для цих цілей мова програмування C ++ їх не надто влаштовувала, тож вони розробили нову мову програмування – Java.
Чому така назва – Java?

Варто зазначити, що не завжди ця мова мала звичну нам назву – Java.

Oak-Vertex-Academy

Спочатку новій мові програмування дали ім’я Oak (від англ. «Дуб»). Річ у тім, що під вікном офісу Джеймса Ґослінґа ріс дуб, який йому дуже подобався і в честь якого він і вирішив назвати нову мову.

Коли ж компанія Sun Microsystems побачила, що мова добре себе зарекомендувала і її можна зробити загальнодоступною, було прийнято рішення змінити назву Oak, оскільки цю назву вже мала інша мова програмування, а також було потрібне більш милозвучне, одним словом, більш комерційне ім'я. Так мова отримала нове ім’я – Java.

Так все ж, чому саме Java?

Cups-Vertex-AcademyІснують 3 основні версії, чому так назвали мову:

Версія №1: Найцікавіша. Програмісти п'ють багато кави. Поки створювалася нова мова програмування, було випито гігалітри кави, і тому вирішили назвати мову в честь сорту кави Java.

Версія №2: Назва дана на честь марки кави Java, яка була названа на честь острова Ява (на англ. – Java). Ця версія перегукується з версією № 1.

Версія №3: Оскільки нова мова розроблялася для програмування побутових електронних приладів, то іноді це пов'язують з алюзією на кавову машину як приклад побутового приладу.

Рік  створення Java?

1991 рік – під назвою Oak

23 травня 1995 рік –  дата офіційного випуску під назвою Java

А хто власник Java зараз?

У 2009 році мова Java змінила свого власника: компанію Sun Microsystems викупила компанія Oracle. Отже, зараз власник Java – компанія Oracle.

FacebooktwittertumblrFacebooktwittertumblr

FacebooktwittertumblrFacebooktwittertumblr
Самоучители--узнать детальнее--